gru 12

W zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Salt Lake City zostały pobite dwa rekordy świata. Niemka Jenny Wolf uzyskała na 500 metrów 37 sekund, a Amerykanin Shani Davis na dystansie 1500 metrów uzyskał czas 1.41,04.

Reprezentant Polski Konrad Niedźwiedzki na dystansie 1500 metrów uzyskał wynik 1.43,71, który dał panczeniście AZS Zakopane dziesiąte miejsce. Maciej Ustynowicz w grupie B na 500 m przegrał tylko z Rosjaninem Dmitrijem Łobkowem.

Po raz pierwszy na lodzie po przerwie spowodowanej karą za doping pojawiła się Claudia Pechstein. Jej celem było zakwalifikowanie się na Igrzyska w Vancouver. Puchar Świata w Salt Lake City to ostatnia możliwość uzyskiwania wyników kwalifikujących. Niestety forma Niemki była daleka od optymalnej i Pechstein zajęła tylko pechowe 13 miejsce i na Igrzyskach w Kanadzie nie wystąpi.

Autor pawels \\ tagi: , , , ,