lut 17

W pierwszym swoim meczu na Igrzyskach Olimpijski reprezentacja Kanady gładko pokonała zespół Norwegii 8 : 0 ( 0:0 ;3:0 ; 5:0 )
Kanadyjczycy rozpoczęli spotkanie dość nerwowo. U zawodników , widać było brak zgrania i zmęczenie sezonem w NHL.
Fantastyczna  postawa w pierwszej tercji bramkarza „wikingów ”  Pal Grotnesa , zakończyła tą część spotkania niespodziewanym wynikiem 0:0 .
Kanadyjscy kibice musieli czekać na pierwsza bramkę Kanadyjczyków ,prawie 23 minuty , w  przewadze, po podaniu Sidneya Crosby,  bramkę strzelił Jerome Iginla . Niespełna 2 min. później wynik podwyższył Danny Heatley . Wynik tercji  na 3 : 0 ustalił Mike Richards . Trzecia tercja meczu to już prawdziwy pokaz umiejętności kanadyjskich hokeistów , po dwóch bramkach Jerome Iginli, oraz kolejnej Dannyego Heatleya ,Coreya Perry ,oraz Ryana Getzalfa – Kanadyjczycy podwyższyli wynik spotkania na 8 :0 .

W drugim spotkaniu grupy A  zespól Usa pokonał Szwajcarię 3:1 (1:0; 2:0; 0:1 )  . Szwajcarzy  „kopciuszek” turnieju  nie przestraszył się bardziej utytułowanych rywali , zaczęli pierwszą tercję dość agresywnie i starali sie atakować , jednak po błędzie szwajcarskiego bramkarza, bramkę dla USA zdobył Bobby Ryan . W drugiej tercji Amerykanie zaczęli kontrolować grę i wynik na 2 :0 podwyższył David Backes . Dwie minuty później Ryan Malone zdobył gola na 3:0 i już wiadomo było że mimo starań , szwajcarzy przegrają to spotkanie . Wynik meczu ustalił na 3:1 Roman Wick strzelając gola w przewadze .

Autor pawels \\ tagi: , , ,