lut 17

W meczy grupy B faworyt igrzysk, reprezentacja Rosji pokonała zespół Łotwy 8:2 (3:0 ; 1:0 ; 4:2 ) .

Rosja rozpoczęła spotkanie znakomicie już s w 2min i 38 sec bramkę na 1:0 strzelił Danis Zaripov . Piec minut później na 2 : 0  dla Rosji strzelił Alexander Radulov . Wynik tercji na 3 : 0 ustaliła jedna z największych gwiazd tego turnieju Alexander Ovechkin . Druga tercja zakończyła się wynikiem 1:0 dla Rosji . Trzecia tercja to prawdziwy popis strzelecki obu zespołów . Pogodzona z porażką Łotwa w 33 sec. tej część gry strzeliła bramkę na 4 : 1 , szczęśliwy strzał oddal po podaniu Nizvijisa – Herberts Vasiljevs .Radość  Łotyszów nie trwała jednak długo ,wznowienie akcji i druga bramka Ovechkina podwyższyła wynik na 5 : 1 dla Rosjan . Kolejne wznowienie i kolejna bramka Rosjan ,tym razem na listę strzelców wpisał się ( po raz drugi w tym meczu) Zaripov . Fantastyczny spektakl trwał dalej i wynik na 7:1 podwyższył Ilia Kovalchuk . Kolejne wznowienie i kolejna bramka ,tym razem dla Łotyszy – Girts Ankipans strzelił druga bramkę dla Łotwy w tym turnieju.3 minuty 35 sekund trzeciej tercji ,az 5bramek !!! . Wynik meczu na 8:2 na minute przed końcem meczu  ustalił Morozov

Autor pawels \\ tagi: , , ,