Czechy – Łotwa 3-2
Słowacja – Norwegia 4-3
Kanada – Niemcy 8-2

Ćwierćfinały

W najciekawszym ćwierćfinałowym meczu turnieju olimpijskiego reprezentanci Kanady wygrali z Rosjanami 7-3. Mecz nazywany był przedwczesnym finałem. Rosjanie zaprezentowali się bardzo źle. Byli chyba zaskoczeni bardzo dobra dyspozycją Kanadyjczyków. Jednym z najgorszych zawodników na boisku był bramkarz Rosjan występujący na co dzień w San Jose Sharks, Evgeni Nabokov. Został zmieniony po 6 bramce dla Kanadyjczyków.

Kanada 7 – 3 Rosja

1-0 Getzlaf (Boyle, Pronger) 2:21
2-0 Boyle (Heatley, Marleau) 12:09 (PPG)
7-2 Perry (Staal, Getzlaf) 28:02
7-3 Gonchar (Malkin) 11:40 (PPG) 31:40 (PPG)

Amerykanie musieli się sporo namęczyć, żeby pokonać szczelną obronę Szwajcarów. Obydwie bramki dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych zdobył gracz New Jersey Devils, Zach Parise.

Szwajcaria 0 – 2 USA

0-1 Z. Parise (B. Rafalski, P. Stastny) 42:08 PPG
0-2 Z. Parise (unassisted) 59:48 empty net

Niespodzianką zakończyła się rywalizacja Szwecji i Słowacji.

Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo, jednak z przewagą Szwedów.

W drugiej tercji podczas gry Słowaków w przewadze bramkę zdobył Gaborik i było 1-0. Parę chwil później Słowacy wyszli z kontrą i prowadzili już dwa do zera. Szwedom udało się szybko wyrównać na 2:2. Jednak Słowacy znowu grając w przewadze wyszli na prowadzenie po golu Demitry. Czwarte trafienie dla Słowaków było dziełem Kopeckiego. Szwedom udało się 30 sekund później strzelić na 4:3, ale nie zmieniło to końcowego wyniku jakim było zwycięstwo naszych sąsiadów z południa.
Słowacja 4 – 3 Szwecja

1-0 Gaborik (Hossa, Demitra) 27:34 (PPG)
2-0 Sekera (Zednik, Palffy) 28:11
2-1 Hornqvist (Forsberg) 33:49
2-2 Zetterberg (Enstrom) 34:26
3-2 Demitra (Chara, Marian Hossa) 39:12 (PPG)
4-2 Kopecky (Marian Hossa, Demitra) 49:01
4-3 Alfredsson (Backstrom, Eriksson) 49:39

W meczu Czechów i Finów długo utrzymywał się remis. Pierwsze trafienie, zdobyte dopiero w 53 minucie meczu należało do Finów. Gola zdobył Nicklas Hagman. Kolejny i ostatni gol padł po strzale na pusta bramkę. Jejgo autorem był gracz Detroit Red Wings, Filppula.
Czechy 0 – 2 Finlandia

0-1 Hagman (Niskala) 13:34 (PPG)
0-2 Filppula (M. Koivu) 18:25 (ENG)

Autor pawels \\ tagi: , , , , ,