mar 30

2010-03-14

Dwanaście dni po igrzyskach w hali BC Place Stadium zapłonął znicz igrzysk paraolimpijskich. Znicz zapalił 15-letni Kanadyjczyk Zach Beaumont. 506 zawodników z 44 krajów obędzie do 21 marca walczyć o medale. Polacy wystąpią w narciarstwie biegowym i biathlonie oraz narciarstwie alpejskim.

2010-03-16

W trzecim dniu 10. zimowych igrzysk paraolimpijskich w Vancouver pierwszy medal dla Polski brązowy zdobyła Katarzyna Rogowiec w biegu narciarskim na 15 km techniką klasyczną.Dwukrotna złota medalistka poprzednich igrzysk w Turynie przegrała tylko z Rosjanką Anną Burmistrową i Ukrainką Julią Batenkową.

2010-03-17

W fatalnych warunkach atmosferycznych, w ulewnym deszczu i przy silnym wietrze odbył się wczorajszy Slalom Gigant w kategorii Sitting i Blind. Maciej Krężel ukończył konkurencję na 9 miejscu. Rafał Szumiec mimo dobrej jazdy , miał wypadek i został zdyskwalifikowany. Jarek Rola uzyskał 17 miejsce jednaa został zdyskwalifikowany.

2010-03-21

Mamy za sobą ostatnie zawody w narciarstwie alpejskim w których startowali nasi zawodnicy. Startował jedynie Andrzej Szczęsny zajmując miejsca 30 i 15.

2010-03-22

Z jednym medalem – brązowym zdobytym przez Katarzynę Rogowiec w biegu narciarskim na 15 km techniką klasyczną – wraca reprezentacja Polski. W Kanadzie startowało 13 niepełnosprawnych sportowców z naszego kraju. To najskromniejszy dorobek biało-czerwonych w historii nie licząc pierwszych (1976 rok), kiedy nie zdobyliśmy żadnego medalu.

W 10. zimowych igrzyskach paraolimpijskich rywalizowało 503 sportowców z 45 krajów. Najwięcej medali – 38 wywalczyli Rosjanie (12 złotych, 16 srebrnych, 10 brązowych), ale pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajęli Niemcy, mając 13 złotych w ogólnym bilansie 24 krążków.