lut 20

2010-11-21 Gällivare
W damskiej sztafecie 4 x 5 km zwyciężył Norweżki. Polki poza Justyną Kowalczyk wypadły fatalnie zajmując 17. pozycję. Oprócz Justyny w skład sztafety weszły: Paulina Maciuszek, Ewelina Marcisz i Martyna Galewicz.

2010-11-26 Kuusamo
W sprincie Justyna nie wywalczyła dobrego miejsca z powodu kary za nieprzepisowy podbieg krokiem łyżwowym.

2010-11-27  Kuusamo
W kolejnym dniu zawodów w Kuusamo Justyna przegrała tylko z Marit Bjoergen. Trzecia była Petra Majdić.

1. Dario Cologna
2. Aleksander Legkow
3. Daniel Rickardsson

2010-11-28 Kuusamo
Justyna Kowalczyk ponownie druga. W biegu na 10 kilometrów techniką dowolną również najlepsza Marit.

1. Aleksander Legkow
2. Dario Cologna

2010-12-04 Düsseldorf
W sprincie w Düsseldorfie nie startowały dwie najlepsze zawodniczki ostatnich lat czyli Justyna i Marit. Pod nieobecność faworytek podium wyglądało następująco:

2010-12-05 Düsseldorf
Drugie dnia zawodów w Düsseldorfie odbył się sprint drużywnowy. Najlepsze były Włoszki. Drugie i trzecie miejsce dla Norweżek i Kanadyjek.

2010-12-11 Davos
Marit Bjoergen piersza, Justyna Kowalczyk druga. To nie wyniki z Kuusamo, ale z zawodów w Davos. Tradycyjnie najlepesza w tym sezonie Marit, a tuż za nią Justyna. Trzecie miejsce dla Johaug Therese.

2010-12-12 Davos
Justyna Kowalczyk ponownie zdyskwalifikowana – rzekomo, za zabiegnięcie drogi.

2010-12-19 La Clusaz
Polki w składzie Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Agnieszka Szymańczak i Paulina Maciuszek zajęły dobre szóste miejsce w biegu 4x5km. Najlepsze oczywiście Norweżki, drugie Włoszki, a trzecie Szwedki.

W biegu na 15 km Justyna znowu druga. Oczywiście wiadomo kto zajął pierwsze miejsce.

2010-12-31 Oberhof Tour de Ski
Tour de Ski rozpoczęty. Justyna Kowalczyk wygrywa prolog wyprzedzając Szwedkę Charlottę Kallę i Norweżkę Astrid Jacobsen. Paulina Maciuszek zajęła 45 miejsce, czyli jak zwykle miejsce nei warte nawet wspomnienia na łamach naszego serwisu :).

1. Marcus Hellner
3. Petter Northug

2011-01-01 Oberhof Tour de Ski
Kolejne zwycięstwo Justyny. Na podium rówenież Krista Lahteenmaki  i Marianna Longa

2. Devon Kershaw
3. Aleksander Legkow

2011-01-02 Oberstdorf  Tour de Ski
Tym razem Justyna musiała uznać wyższość Petry Majdić w sprincie w Oberstdorf  w tzrecim etapie Tour de Ski. Trzecie miejsce dla Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

2011-01-03 Oberhof Tour de Ski
Justyna Kowalczyk piąta w biegu łączonym. Czyżby mały kryzys ?

2011-01-05 Toblach Tour de Ski
Justyna Kowalczyk odpada w ćwierćfinale biegu sprintera i zajmuje dopiero 22. miejsce.
Podium:
1. Petra Majdić
3. Magda Genuin

1. Devon Kershaw

Wyjątkowo wysokie miejsce jak na te na które nas przyzwyczaił do tej pory zajął Maciej Kreczmer. Był 28.

2011-01-06  Toblach Tour de Ski
Po dwóch słabyszch występach w Tour de Ski Justyna znowu na pierwszym miejscu. Drugie i trzecie miejsce zajęły Follis i Longa.

2011-01-08  Val di Fiemme Tour de Ski
Justyna Kowalczyk wygrała w Val di Fiemme bieg na 10 km techniką klasyczną ze startu wspólnego. Polka wyprzedziła Norweżkę Therese Johaug i Włoszkę Mariannę Longę.
1. Petter Northug
3. Devon Kershaw

2011-01-09  Val di Fiemme Tour de Ski
Justyna Kowalczyk drugi raz z rzędu wygrywa Tour de Ski. Zwycięstwo w klasywfikacji generalnej przypieczętowane najlepszym czasem  podbiegu na 9 km.