mar 28

Skoki narciarskie

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym skończyły się dla Polaków rewelacyjnie! Po raz pierwszy w historii polska drużyna skoczków narciarskich zdobyła pierwsze miejsce i to z przewagą ponad 25 punktów! Wynik ten jest rewelacyjny, można rzec, że historia piszę się na naszych oczach.

Na zwycięstwo zapracowała cała drużyna, która może się pochwalić rewelacyjnymi wynikami.

Piotr Żyła – 130,5m oraz 123m

Dawid Kubacki – 129 m oraz 119,5 m

Maciej Kot – 130,5 m oraz 121,5 m

Kamil Stoch – 130,5 m oraz 124,5 m

Zaraz za Polakami na podium stanęli Norwegowie, a trzecie miejsce zajęli Austriacy.

Po za konkursem drużynowym, w którym to nasi rodacy górowali odbył się również konkurs indywidualny oraz mieszany. W konkursie indywidualnym na średniej skoczni zwyciężył Stefan Kraft. Kamil Stoch zajął czwarte miejsce, a Maciej Kot zakończył konkurs tuż za nim, na piątym miejscu. Dawid Kubacki zakończył na miejscu 8, a Piotr Żyła na 19. Jeśli chodzi o konkurs na skoczni dużej, to już było dla Polaków lepiej, gdyż Piotr Żyła zajął 3 miejsce, zaraz za Andreasem Wellingerem i  Stefanem Kraftem W konkursie mieszanym to Niemcy okazali się najlepsi. Polacy w tym konkursie nie brali udziału.

Biegi narciarskie

Przed mistrzostwami Polacy żyli ogromnymi nadziejami, gdyż Justyna Kowalczyk, przygotowywała się do tych mistrzostw dwa lata, ciężko pracowała trenując do biegu na 10 kilometrów. Niestety sam bieg Justyna zakończyła na ósmym miejscu. Na najwyższym stopniu podium stanęła Martin Bjoergen, a nieco niżej Charlotte Kalla i Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

Martin Bjoergen może pochwalić się wspaniałym wynikiem, gdyż strata Kally do niej wyniosła aż 41,5 sekundy. Jest to oszałamiający wynik, potwierdzający świetną kondycję Norweżki.