gru 16

24 listopada w fińskim ośrodku narciarskim Ruka rozpoczął się sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich 2017/2018. Znana wszystkim Polka Justyna Kowalczyk bardzo długo przygotowywała się do tego sezonu. Wielu ucieszy fakt, że polska zawodniczka zdecydowała się na powrót do techniki dowolnej (jak pamiętamy w zeszłym roku Justyna raczej skupiała się tylko na tych zawodach, w których był styl klasyczny).

Poniżej przedstawiamy wyniki z listopada wśród kobiet – sprint stylem klasycznym, który odbył się dokładnie 24 listopada:

1. Stina Nilsson
  2. Sadie Bjornsen
  3. Julija Biełorukowa

Justyna Kowalczyk zajęła 20 miejsce, na sześćdziesiątym pierwszym miejscu Urszula Łętocha, a Ewelina Marcisz na sześćdziesiątym dziewiątym.

Następnie bieg 10km stylem klasycznym, który odbył się 25 listopada, a pierwsze miejsce zajęła norweska biegaczka Marit Bjørgen. Zaraz za nią była Charlotte Kalla, a trzecie miejsce należało do Ingvild Flugstad Østberg. Polska biegaczka Justyna Kowalczyk zajęła 18 miejsce. Warunki w tym biegu nie były zadowalające, a rywalizacja była zawzięta.

Na dystansie 10 km stylem dowolnym wyniki były trochę inne, otóż:

1. Ragnhild Hada
  2. Heidi Weng
  3. Charlotte Karlla

Justyna Kowalczyk zdobyła czterdzieste miejsce, a druga z Polek Ewelina Marcisz przybiegła na metę dopiero sześćdziesiąta dziewiąta. Justyna Kowalczyk jest w naprawdę dobrej formie i z pewnością pokaże nam w tym sezonie na co ją stać.

Wśród mężczyzn:

Sprint stylem klasycznym: na pierwszym miejscu Johannes Klæbo, następnie Pål Golberg, a na trzecim miejscu był Calle Halfvarsson. Dla Norwegów to zdecydowanie bardzo dobry sezon. Gdyż następnego dnia w biegu na 15 km stylem klasycznym znów stanęli na podium. Miejsce pierwsze to po raz kolejny Johannes Klæbo, następnie Didrik Tønseth, zmieniło się też trzecie miejsce, które należało do Iivo Niskanen, w biegu na 15 stylem dowolnym wyniki były całkowicie inne niż w poprzednich dniach.