lis 04

Między 28 a 31 października w Tomaszowie rozegrano Mistrzostwa Polski 2020 na różnych dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Największą wygraną zawodów okazała się Karolina Bosiek, ale po krążki sięgali również m.in. Magdalena Czyszczoń, Natalia Czerwonka, Szymon Pałka, Marcin Bachanek, Artur Nogal.

łyżwy

Dla młodej, dwudziestoletniej zawodniczki z Tomaszowa Mazowieckiego (Bosiek reprezentuje KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) mistrzostwa były wyjątkowo udane. Zdobyła ona aż pięć medali na różnych dystansach indywidualnie (na 500 m, na 1000 m, w biegu ze startu wspólnego) oraz zespołowo (w dwóch konkurencjach). Upragniony złoty medal zdobyła też Natalia Czerwonka – na 1500 metrów. Z kolei na dystansie trzech kilometrów najlepszy wynik uzyskała Magdalena Czyszczoń. W obu tych konkurencjach Bosiek była druga, za Czerwonką i Czyszczoń. Choć Bosiek zdominowała konkurencje pań, to zacięta rywalizacja panczenistek trwała do ostatnich sekund na każdym dystansie, a zawodniczki prezentowały wysoką formę.

Z kolei wśród panów najlepiej spisał się Szymon Pałka, który wygrał na 5000 metrów, ze startu wspólnego oraz w wyścigu drużynowym z Bachankiem i Sebastianem Kłosińskim. Na 500 metrów najlepiej pojechał Artur Nogal, który zdobył też złoto na 10000 metrów. Natomiast Marcin Bachanek pojechał najszybciej wśród startujących na 1500 metrów.

To nie koniec zmagań łyżwiarzy w Tomaszowie. Choć bowiem Mistrzostwa Polski za nami, to w listopadzie odbędą się tu jeszcze zawody w wieloboju i w wieloboju sprinterskim. Pierwsze międzynarodowe zawody łyżwiarzy – w dużej mierze w związku z epidemią koronawirusa i odwoływaniem kolejnych zawodów – odbędą się dopiero w styczniu, od 8 do 10. W Heerenveen będą wówczas miały miejsce mistrzostwa Europy.