Lut 14

Niesamowity przebieg miał pierwszy finał w konkurencji szybkościowej  – Short Track. W rywalizacji mężczyzn na 1500m faworytami ,byli zawodnicy z Korei Południowej – Sung Si-Bak , Lee Ho-Suk , Lee Jung-Su. Do ostatniego okrążenia wydawało się ze nie będzie sensacji – trójka Koreańczyków zajmowała trzy pierwsze miejsca , jednak najbardziej doświadczony Lee Ho-Suk ,próbował  „wcisnąć”  się miedzy dwóch swoich kolegów , którzy byli przed nimi i spowodował wypadek , przewracając Sung  Si – Baka . Z upadku skorzystali amerykanie Apolo Anton Ohno i J. R. Celski zajmując odpowiednio  2 i 3 miejsce .

Polak Jakub Jaworski odpadł w kwalifikacjach i ostatecznie uplasował się na 27 miejscu.

Autor pawels \\ tagi: , ,

Lut 01

Czterdziestu siedmiu polskich sportowców, czyli tylko o jeden więcej niż przed czterema laty w Turynie, wystąpi w zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver. W ostatniej chwili do składu dołączył Mateusz Ligocki.Mateusz na olimpiadzie wystartuje w snowcrossie.
Jako ciekawostkę musimy powiedzieć, że oprócz Mateusza w Kanadzie wystąpi jego brat, 25-letni Michał i ich kuzynka, 26-letnia Paulina Ligocka.
W ekipie, z rodziny Ligockich, jest jeszcze trener i ojciec Pauliny – Władysław oraz brat Mateusza i Michała, Łukasz, który jest członkiem misji olimpijskiej.

A oto cała nasza reprezentacja:


Biathlon:

Paulina Bobak, Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka, Tomasz Sikora, Łukasz Szczurek.

Bobsleje:
Dawid Kupczyk, Paweł Mróz, Marcin Niewiara, Marcin Płacheta, Michał Zblewski.


Łyżwiarstwo figurowe:

Anna Jurkiewicz (solistka), Joanna Sulej i Mateusz Chruściński (para sportowa), Przemysław Domański (solista).

Łyżwiarstwo szybkie:
Katarzna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska, Maciej Biega, Zbigniew Bródka, Sławomir Chmura, Sebastian Druszkiewicz, Konrad Niedźwiedzki, Maciej Ustynowicz.


Short track:

Paula Bzura, Patrycja Maliszewska, Jakub Jaworski.


Narciarstwo, skicross:

Karolina Riemen (skicross).


Narciarstwo alpejskie:

Agnieszka Gąsienica-Daniel.

Skoki narciarskie:
Stefan Hula, Adam Małysz, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch.

Biegi narciarskie:
Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek, Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok


Snowboard:

Maciej Jodko, Paulina Ligocka, Michał Ligocki, Mateusz Ligocki

Saneczkarstwo:
Maciej Kurowski, Ewelina Staszulonek.

Autor pawels \\ tagi: , ,