sty 10

Grudzień był miesiącem pełnym emocji, fani sportów zimowych mogli być naprawdę zadowoleni z występów naszych rodaków. Poniżej możecie zapoznać się z krótkim podsumowaniem występów Polaków w biegach narciarskich, skokach, narciarstwie alpejskim oraz w łyżwiarstwie.

Biegi narciarskie

Dla Justyny Kowalczyk nie był to najlepszy okres. Podczas grudniowych zawodów odstawała od swoich rywalek. Za to w znakomitej formie były Marit Bjoergen, Heidi Weng, Ingvild Flugstad Østberg, czy Ragnhild Haga. Biegi narciarskie to bardzo wymagający sport. Bardzo małe szczegóły mogą wpłynąć na wyniki.

Skoki narciarskie

Dla polskich skoczków grudzień był pełen emocji. Stefan Kula po raz pierwszy w swojej karierze zdobył złoty medal mistrzostw Polski w skokach narciarskich.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W tym miesiącu Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Tomasz Pilch oraz Alesander Zniszczoł również pokazali swoje umiejętności oddając naprawdę dobre skoki.

Narciarstwo alpejskie

Martyna Gąsieniecka-Daniel, w środę 20 grudnia zdobyła punkty Pucharu Świata. Ostatecznie zajęła siedemnaste miejsce, z którego może być bardzo zadowolona. Przypominamy, że w lutym 2016  roku reprezentantka Polski zajęła dwudzieste szóste miejsce.

Łyżwiarstwo

Znamy nowego rekordzistę Polski w short tracku na 1500 metrów, jest nim Rafał Anikiej. Znakomity wynik został ustanowiony podczas zawodów na Słowacji. Jest to znakomita wiadomość dla wszystkich kibiców tego sportu. Rafał wygrał także rywalizację na 500 metrów. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz Rafał Anikiej nas czymś zaskoczy.

Autor pawels