lut 28

W finale spotkają się reprezentacje Kanady i USA. W pierwszym półfinale olimpijskiego turnieju hokeja mężczyzn reprezentacja USA zniszczyła Finlandię 6:1. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej tercji. w kolejnych odsłonach gry tempo spadło i Finowie nie odstawali już tak bardzo USA. Honorowe trafienie dla Finlandii 5 min przed końcem spotkania zaliczył Antti Miettinen.

1-6 A. Miettinen (Lepisto) 54:46 PPG

W meczu Kanadyjczyków ze Słowakami  w pierwszej i drugiej tercji Kanadyjczycy byli zdecydowanie lepsi. Bramki dla Kanadz zdobyli Marleau, Morrowa i Getzlafa. Sowacy zaatakowali dopiero w ostatnich 20 minutach spotkania. Słowacy zdobyli dwie bramki i byli blisko wyrównania. Ostatecznie Kanadyjczycy wygrali 3-2 i w finale zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi.

Słowacja 2 – 3 Kanada

0-1 Marleau (Weber, Niedermayer) 13:30
0-2 Morrow (Pronger, Getzlaf) 15:17
0-3 Getzlaf (Perry, Pronger) 36:54 (PPG)
1-3 Visnovsky (Stumpel) 51:35
2-3 Handzus (Zednik, Satan) 55:07.

Autor pawels \\ tagi: , , ,