sie 30

Skrót wydarzeń z letnich zawodów w skokach narciarskich.
Hinterzarten
Polacy byli najlepsi  w drużynowym konkursie Letniej Grand Prix na igelicie w niemieckim Hinterzarten. : Oprócz Adama Małysza w kadrze znaleźli się: Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Dawid Kubacki. Polacy wyprzedzili Norwegów i Niemców.
W konkursie indywidualnym w  Hinterzarten zwycięstwo odniósł Adam Małysz. Drugi był Thomas Morgenstern, a trzeci fiński skoczek Kalle Keituri. Pozostali Polacy radzili sobie bardzo dobrze. Dawid Kubacki uzyskał 6. miejsce,  Maciej Kot był 10., a Stefan Hula 11.

Courchevel

Adam Małysz prowadził po pierwszej serii, ale ostatecznie zajął czwarte miejsce w  turnieju Letniej Grand Prix  we francuskim Courchevel. Zwyciężył Japończyk Daiki Ito wyprzedając dwóch Austriaków. Drugie miejsce zajął  David Zauner, a trzecie Thomas Morgenstern.
Wszyscy Polacy oprócz Macieja Kota zakwalifikowali się do drugiej serii. Maciej Kubacki był 11, Krzysztof Miętus 14, Stefan Hula 22 (zaliczył upadek podczas pierwszego skoku).

Einsiedeln
Adam Małysz był drugi, a Maciej Kot trzeci w konkursie Letniej Grand Prix w szwajcarskim Einsiedeln. Podobnie jak w Courchevel zwyciężył Japończyk Daiki Ito. W konkursie ze względu na silny wiatr rozegrano tylko jedną serię.
Dawid Kubacki zajął 7 miejsce. Stefan Hula 15., a Krzysztof Miętus 48.

Wisła
Adam Małysz zwyciężył w konkursie  letniej Grand Prix w Wiśle. Drugi był Kamil Stoch. Trzecie miejsce na podium zajął będący w świetnej formie Daiki Ito. Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki. Siódmy był Stefan Hula, dziewiąty Krzysztof Miętus, trzynasty Marcin Bachleda, 27. miejsce zajął Rafał Śliż.
W drugim konkursie w Wiśle, który odbył się w sobotę najlepszy był drugi w piątek Kamil Stoch. Adam Małysz zajął dopiero 4 miejsce za za Daiki Ito i Tomem Hilde. Na 6, miejscu zawody ukończył Dawid Kubacki, a na 14. Krzysztof Miętus.

Hakuba
Dawid Kubacki zajął drugie, a Kamil Stoch trzecie miejsce w konkursie Letniej Grand Prix w japońskiej Hakubie. Wygrał rewelacyjny w tegorocznej Letniej Grand Prix  Japończyk Daiki Ito. Maciej Kot był 14., Stefan Hula 15., a Rafał Śliż 20.
W niedzielę lepszy okazał się Kamil, który wygrał zawody, a drugi był  Dawid Kubacki z małą stratą do lidera. Trzecie miejsce wywalczył Japończyk Fumihisa Yumoto. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Ito, był dopiero czwarty.

Autor pawels \\ tagi: , , , ,