sty 12

O zwycięstwie Kamila Stocha, o drugim miejscu Piotra Żyły i o czwartym miejscu Macieja Kota słyszał już zapewne każdy. Nic dziwnego, gdyż tegoroczny turniej czterech skoczni okazał się świetny dla Polaków. Polski mistrz olimpijski zajął pierwsze miejsce w niemiecko-austriackiej imprezie i tym samym stał się drugim Polakiem, który zdobył złotego orła.

Wszystko dzięki dobremu przygotowaniu!

Wspaniałe wyniki nasi rodacy mogą zawdzięczać tylko samym sobie oraz Stefanowi Horngacherowi, który niewątpliwie odmienił podejście naszych skoczków do tego turnieju. Stoch, Żyła i Kot mogą pochwalić się rewelacyjną formą, która od jakiegoś czasu zachowuje tendencję wzrostową, co nas bardzo cieszy, ale również wróży dobre wyniki skoczków w drugiej połowie sezonu zimowych skoków narciarskich. Nie możemy zapomnieć o Dawidzie Kubackim, Stefanie Huli, którzy prezentowali się bardzo dobrze. Dzięki wysokiej formie naszej reprezentacji i odpowiedniemu przygotowaniu zawodników to nasza nacja jest obecnie najmocniejsza w skokach narciarskich.

Turniej Czterech Skoczni 2016/2017: klasyfikacja

  1. Kamil Stoch – Polska – 997.8
  2. Piotr Żyła – Polska – 962,5
  3. Daniel Andre Tande – Norwegia – 941,8
  4. Maciej Kot – Polska – 934,3
  5. Manuel Fettner – Austria – 926,8
  6. Stefan Kraft – Austria – 926,5
  7. Markus Eisenbichler – Niemcy – 924,4
  8. Stephan Leyhe – Niemcy – 911,1
  9. Domen Prevc – Słowenia – 908,8
  10. Andreas Stjernen – Norwegia – 900,3

Niebywały sukces.

To, że na najwyższych miejscach podium znaleźli się dwaj Polacy jest niebywałym sukcesem. Takie sytuacje nie zdarzają się często. Ostatni raz taki wynik udało się osiągnąć Finom w sezonie 88/89. Ten  wyczyn na pewno nie zostanie szybko powtórzony, miejmy nadzieję że kolejna taka sytuacja będzie również spowodowana przez Biało-Czerwonych.

Dobre wyniki nie tylko skoczków.

Dzięki naszym skoczkom w Polakach wzbudził się patriotyzm, przez co podczas zawodów przed telewizorami zebrało się aż 800 tysięcy widzów. Fascynujące jest to, że wynik ten jest naprawdę olbrzymi porównując z wynikami z ubiegłego roku, oglądalność wzrosła o ponad 80%.

Autor pawels \\ tagi: ,