mar 30

2010-03-13

Norweżka Marit Bjoergen wygrała w Oslo-Holmenkollen bieg na 30 km techniką dowolną narciarskiego Pucharu Świata. Pozostałe miejsca na podium zajęły również  Norweżki Kristin Stoermer Steira i Therese Johaug. Jedyna startująca Polka Sylwia Jaśkowiec zajęła nienajgorsze 19. miejsce.

Norweg Petter Northug wygrał w sobotę w Oslo bieg na 50 km techniką dowolną i umocnił się na pozycji lidera narciarskiego Pucharu Świata. Drugi był Włoch Pietro Piller Cottrer, który stracił do zwycięzcy 2,9 s, a trzeci Francuz Vincent Vittoz.

2010-03-14

W norweskim Oslo Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w sprincie techniką dowolną.Wygrała Marit Bjoergen, ale i tak to Polka zdobyła małą Kryształową Kulę w tej konkurencji. Druga była Amerykanka Kikkan Randall, a jako trzecia do mety dobiegła Rosjanka Natalia Korosteleva.

2010-03-17

Justyna Kowalczyk na ostatnich metrach przegrała finał zawodów Pucharu Świata w Sztokholmie.  Z Anną Olsson ze Szwecji. Norweżka Marit Bjoergen była trzecia. 2010-03-19 Justyna Kowalczyk wygrała w piątek w szwedzkim Falun narciarski bieg na 2,5 km techniką klasyczną. Druga była Norweżka Marit Bjoergen, a trzecia Szwedka Charlotte Kalla.

2010-03-20

Justyna Kowalczyk zajęła 12 miejsce w biegu łączonym 2×5 km w szwedzkim Falun. Na podium stanęły tylko Norweżki. Zawody wygrała Marit Bjoergen, druga była Kristin Stoermer Steirą , a trzecia Therese Johaug.

2010-03-21

Justyna Kowalczyk z prawie minutą straty do Marit Bjoergen zaczynała ostatni bieg sezonu. Z taką samą stratą do Norweżki dotarła na metę, Trzecie miejsce zajęła Szwedka Charlotte Kalla.

Petter Northug zwyciężył w Falun w kończących sezon zawodach finałowych Pucharu Świata w biegach narciarskich. Norweg już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w PŚ. Norweg minął metę przed Maurice’em Manificatem. Trzeci był Szwed Marcus Hellner.

Autor pawels \\ tagi: , , , ,