mar 30

2010-03-12

Amerykanka Lindsey Vonn po raz trzeci z rzędu wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Dzięki zwycięstwu w supergigancie w Garmisch-Partenkirchen zapewniła sobie Kryształową Kulę. Vonn w tym sezonie sięgnęła także po Małe Kryształowe Kule w zjeździe, supergigancie i superkombinacji. W piątek Vonn była lepsza od Austriaczki Elisabeth Goergli i od Szwajcarki Nadii Styger.

Mistrz olimpijski Carlo Janka po piątkowym triumfie w slalomie gigancie w niemieckim Garmisch-Partenkirchen zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji generalnejPucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Małą Kryształową Kulę w slalomie gigancie wywalczył po raz drugi w karierze Amerykanin Ted Ligety, który w piątek był trzeci ex aequo z Austriakiem Philippem Schoerghoferem. Drugi był Włoch Davide Simoncelli.

2010-03-13

Mistrzyni świata Niemka Maria Riesch zdobyła Małą Kryształową Kulę alpejskiego Pucharu Świata w slalomie. Zawody w niemieckim Garmisch-Partenkirchen wygrała Austriaczka Marlies Schild. Druga była jej rodaczka Kathrin Zettel, a trzecia Niemka Maria Riesch. W sobotę nie startowała Amerykanka Lindsey Vonn, która wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata.

Klasyfikacja końcowa PŚ (po 32 zawodach):

1. Lindsey Vonn (USA) 1671 pkt

2. Maria Riesch (Niemcy) 1516

3. Anja Paerson (Szwecja) 1047

4. Tina Maze (Słowenia) 943

5. Kathrin Zettel (Austria) 938

Austriak Reinfried Herbst zdobył Małą Kryształową Kulę alpejskiego Pucharu Świata w slalomie. W sobotnich zawodach triumfował zawodnik gospodarzy Felix Neureuther. Drugie miejsce zajął Austriak Manfred Pranger, a trzecie Szwed Andre Myhrer.

Klasyfikacja końcowa PŚ po 34 zawodach:

1. Carlo Janka (Szwajcaria) 1197 pkt

2. Benjamin Raich (Austria) 1091

3. Didier Cuche (Szwajcaria) 952

4. Aksel Lund Svindal (Norwegia) 883

5. Ivica Kostelic (Chorwacja) 805

Autor pawels \\ tagi: , ,