mar 30

2010-03-12

Adam Małysz był trzeci w zawodach Pucharu Świata w Lillehammer. Polak prowadził po pierwszej serii. Niestety drugiej serii skoczył aż sześć metrów krócej niż zwycięzca Simon Ammann. Szwajcar zapewnił już sobie Kryształową Kulę. Drugi był Gregor Schlierenzauer.W konkursie brało udział trzech Polaków. Kamil Stoch uplasował się na 10. miejscu, Stefan Hula był 35., a Łukasz Rutkowski przedostatni.

2010-03-14

Adam Małysz skoczył z 13. miejsca po pierwszej serii na drugie. Jak zwykle wygrał Simon Amman, który prowadził po pierwszej serii. Trzeci był Andreas Kofler. Kamilowi Stochowi poszło raczej średnio (22. miejsce), Stefan Hula był 26., a Łukasz Rutkowski – 28.

2010-03-20

Adam Małysz zajął ostatecznie czwarte miejsce w MŚ w lotach. Wygrał Szwajcar, który zakończył sezon skokiem na 236,5 m. Małysz przyjechał na Letalnicę, by walczyć o złoty medal MŚ w lotach. Miał niecałe trzy punkty straty do Ammanna. Przewaga nad Gregorem Schlierenzauerem wynosiła prawie 15 punktów, a nad Norwegiem Andersem Jacobsenem, z którym przegrał brąz ponad 31 punktów.

W pierwszej serii Polak skoczył tylko 211 m, podczas gdy Szwajcar oddawał skoki na 227, potem 236,5. Po tym skoku Adam był nadal drugi. Miał kilka punktów przewagi nad Schlierenzauerem i kilkanaście nad Jacobsenem. Ostatni skok oddał na odległość 211,5 metra i okazało się, że do brązowego medalu zabrakło 0,4 pkt (około 0,5 metra).

2010-03-21

Austriacy zdobyli złoty medal mistrzostw świata w lotach narciarskich. w słoweńskiej Planicy. Kolejne miejsca na podium zajęli Norwegowie i reprezentacja Finlandii. Polska długo miała szanse na medal i ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Bardzo dobry skok oddał Kamil Stoch (222,5 m) ustanawiając rekord życiowy.