mar 30

2010-03-12

Mateusz Ligocki zajął trzecie miejsce w snowboardowych zawodach Pucharu Świata w konkurencji snowcross we włoskim Valmalenco. Wygrał Australijczyk Alex Pullin przed Austriakiem Mario Fuchsem. Wśród kobiet najlepsza była Amerykanka Lindsey Jacobellis. Drugie i trzecie miejsce zajęły Kanadyjki – Maelle Ricker i Dominique Maltais.

2010-03-14

25-letni Michał Ligocki po raz pierwszy w karierze wygrał zawody Pucharu Świata w snowboardowej konkurencji halfpipe. Stało się to w niedzielę we włoskiej miejscowości Valmalenco. Wśród kobiet jego kuzynka Paulina była ósma. Drugie miejsce w zawodach we Włoszech zajął Norweg Roger Kleivdal, a trzecie Szwajcar Patric Burgener. Wśród kobiet triumfowała Australijka Holly Crawford, a druga z Polek Joanna Zając była szesnasta.

2010-03-20

Paulina Ligocka stanęła w sobotę na podium w zawodach Pucharu Świata w snowboardowej konkurencji halfpipe w hiszpańskiej miejscowości La Molina. Polka uplasowała się na trzeciej pozycji. Polkę wyprzedziły Australijka Holly Crawford i Kanadyjka Mercedes Nicoll.

W gronie mężczyzn zwyciężył Norweg Fredrik Austbo, a kuzyn Pauliny – Michał Ligocki ukończył zawody 16. miejscu.

Autor pawels \\ tagi: , , ,