mar 30

2010-03-12

Zawody Pucharu Świata biathlonowych sztafet mieszanych (2×6 i 2×7,5 km) w fińskim Kontiolahti wygrała reprezentacja Norwegów. Drudzy byli Niemcy, a tuż za nimi Włosi. Polacy nie ukończyli zawodów ponieważ Tomaszowi Sikorze zepsuł się karabin. Polska sztafeta startowała w składzie Agnieszka Cyl, Weronika Nowakowska, Tomasz Sikora i Łukasz Witek.

2010-03-13

Rosjanin Iwan Czerezow zwyciężył w sobotę w biegu na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w fińskim Kontiolahti. Na drugiej pozycji uplasował się Norweg Emil Hegle Svendsen, a na trzeciej Francuz Martin Fourcade. Tomasz Sikora zajął 19. miejsce.

23 letnia Białorusinka Daria Domraczewa odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo Pucharze Świata. W fińskim Kontiolahti wygrała bieg na 7,5 km. Wyprzedziła Rosjankę Olgę Zajcewą oraz Niemkę Kati Wilhelm. Weronika Nowakowska była 22.

2010-03-14

Białorusinka Daria Domraczewa wygrała w fińskim Kontiolahti biathlonowy bieg na dochodzenie na dystansie 10 km. Drugie miejsce zajęła Niemka Magdalena Neuner, a trzecie jej rodaczka Simone Hauswald. Najlepsza z Polek Weronika Nowakowska została sklasyfikowana na 21. miejscu. Agnieszka Cyl zajęła 35 miejsce, a Magdalena Nykiel 52.

Francuz Martin Fourcade wygrał w fińskim Kontiolahti biathlonowy bieg na dochodzenie na dystansie 12,5 km. Drugi był Włoch Christian De Lorenzi.Trzecie miejsce zajął Francuz Vincent Jay, Tomasz Sikora zajął 11. miejsce.

2010-03-18

Francuz Martin Fourcade wygrał biathlonowy bieg Pucharu Świata na 10 km, który odbył się w Oslo-Holmenkollen. Drugi był Rosjanin Maksym Czudow, a trzeci Austriak Christoph Sumann – Tomasz Sikora zajął dopiero 42. miejsce..

Niemka Simone Hauswald odniosła zwycięstwo w biathlonowym Pucharze Świata, wygrywając w czwartek rywalizację w sprincie na 7,5 km w Oslo-Holmenkollen. Wyprzedziła Białorusinkę Darię Domraczewą.i Szwedkę Annę-Carin Olofsson-Zidek .Najlepsza z Polek Weronika Nowakowska zajęła 27. miejsce. 39. była Agnieszka Cyl, a 77. Magdalena Nykiel.

2010-03-20

Niemka Simone Hauswald wygrała w Oslo bieg na dochodzenie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Białorusinka Daria Domraczewa, a trzecie Szwedka Anna-Carin Olofsson-Zidek. Najlepsza z Polek Agnieszka Cyl uplasowała się na 25. pozycji. Weronika Nowakowska ukończyła bieg na 33. pozycji.

Martin Fourcade triumfował w sobotę w Oslo-Holmenkollen w biegu na dochodzenie 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata. Francuz wyprzedził Niemca Simona Schemppa i Norwega Emila Hegle Svendsena.

2010-03-21

30-letnia niemiecka biathlonistka Simone Hauswald wygrała bieg na 12,5 km ze startu wspólnego w Oslo-Holmenkollen. Wyprzedziła Ukrainkę Witę Semerenko oraz Magdalenę Neuner. Rosjanin Iwan Czerezow wygrał w Oslo-Holmenkollen bieg na 15 km ze startu wspólnego. Rosjanin wyprzedził Austriaka Christopha Sumanna oraz Norwega Emila Hegle Svendsena. Tomasz Sikora zajął 17. miejsce, tracąc do zwycięzcy ponad dwie minuty.

2010-03-26

Zwycięstwem Iwana Czerezowa zakończył się sprint na 10 km biatlonowego Pucharu Świata w Chanty-Mansijsku na Syberii. Małą Kryształową Kulę w tej konkurencji wywalczył Norweg Emil Hegle Svendsen (ósmy na mecie). Czerezow wyprzedził Włocha Christiana De Lorenziego i Ukraińca Andrija Dierieziemlę.

2010-03-27

Magdalena Neuner po raz drugi w karierze zdobyła Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie. W sobotę 23-letnia Niemka wygrała kończący sezon bieg na 12,5 km ze startu wspólnego w Chanty-Mansijsku. Jednocześnie sięgnęła po małą Kryształową Kulę za biegi ze startu wspólnego. Wyprzedziła Francuzkę Sandrine Bailly. Trzecia była Słowaczka Anastasija Kuzmina.

Końcowa klasyfikacja generalna PŚ

1. Magdalena Neuner (Niemcy) 933 pkt

2. Simone Hauswald (Niemcy) 854 pk

3. Helena Jonsson (Szwecja) 813 pkt

Norweg Emil Hegle Svendsen triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie, a Kryształową Kulę zapewnił sobie dzięki 14. miejscu w kończącym sezon biegu na 15 km ze startu wspólnego w Chanty-Mansijsku. Wygrał Austriak Dominik Landertinger wyprzedzając Niemca Arnda Peiffera oraz Norwega Halvarda Hanevolda.

Końcowa klasyfikacja generalna PŚ (po 25 zawodach):

1. Emil Hegle Svendsen (Norwegia) 828 pkt

2. Christoph Sumann (Austria) 813 pkt

3. Ivan Czerezow (Rosja) 782 pkt

17. Tomasz Sikora (Polska) 421 pkt

2010-03-28

Biathloniści Niemiec zdobyli w niedzielę w rosyjskim Chanty-Mansijsku złoty medal mistrzostw świata w rywalizacji sztafet mieszanych. Drugie miejsce zajęła Norwegia, a trzecie Szwecja. Polska na 18 ekip była 15. Polska sztafeta wystąpiła w składzie: Agnieszka Cyl, Weronika Nowakowska, Sebastian Witek i Łukasz Witek.

Autor pawels \\ tagi: , , , ,