sty 11

W grudniu byliśmy świadkami niesamowitej rywalizacji pomiędzy uczestnikami. Fani biegów narciarskich mogą być zadowoleni. Już w pierwszym tygodniu grudnia mogliśmy zobaczyć sprint stylem klasycznym kobiet. Na podium stanęły reprezentantka Norwegii Maiken Caspersen Falla (która osiągnęła znakomity czas), reprezentantka Finlandii Krista Pärmäkoski oraz Sadie Bjornsen ze Stanów Zjednoczonych. Wszystkim paniom serdecznie gratulujemy znakomitego biegu.

Tego dnia wśród mężczyzn wyniki przedstawiały się następującą: pierwsze miejsce niesamowity Johannes Klæbo, na drugim Siergiej Ustiugow, a na trzecim Aleksandr Bolszunow, ten dzień był pełen emocji dla mieszkańców Rosji.

3 grudnia odbył się bieg łączony w Lillehammer, niestety dla Justyny Kowalczyk ten dzień nie był najlepszy – zeszła z trasy, Polce nie najlepiej poszedł styl dowolny i już tam dużo traciła w stosunku do rywalek. Tego dnia najlepsze okazały się: Charlotte Kalla, Heidi Weng oraz Ragnhild Haga. Na czwartym miejscu Marit Bjoergen, natomiast na piątym Jessica Diggins.

Trzecie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich odbyły się w Davos, w Szwajcarii. Poniższa tabela przedstawia wyniki najlepszych.

9 grudnia w sprincie stylem dowolnym:

Miejsce

Uczestnik
1 Stina Nilsson
2 Maiken Caspersen Falla
3 Kikkan Randall

Wśród panów:

Miejsce Uczestnik
1 Johannes Klæbo
2 Federico Pellegrino
3 Aleksander Bolszunow

Pierwsze miejsce Johanesa Klæbo nie dziwi już nikogo. Młody Norweg bardzo dobrze przygotowany i sprawia wiele radości swoim fanom. Jego wyniki w tym sezonie są oszałamiające.

16 grudnia w Toblach odbył się bieg indywidualny. Justyna Kowalczyk na mecie była 45. Z czasem 22:40.1 na pierwszym miejscu znana wszystkim Charllote Kalla, następnie Ragnhild oraz kolejna Norweżka Heidi Weng. Marit Bjoergen na mecie była jako piąta.

A jak plasowały się wyniki wśród mężczyzn? W czołówce: Simen Hegstad Krüger, Maurice Manificat oraz Andrew Musgrave.

Po dniu mogliśmy zobaczyć bieg pościgowy stylem klasycznym, w którym to nasza reprezentantka Justyna Kowalczyk zajęła trzydzieste siódme miejsce. Na pierwszym zasłużenie Marit Bjoergen! Ta rywalizacja była naprawdę zawzięta, mimo, iż Ingvild Flugstad Østberg nie zdołała wyprzedzić Marit jej bieg również był znakomity. Czołówkę zamyka znakomita Heidi Weng.

Autor pawels